“Uyutulmaya” Giderken Sahibinin Elini Patisiyle Tutan Kedinin Hüzünlü Hikayesi


Bu yaşlı kedi son gününde, son bir araba yolculuğu yaparken sahibinin elini patisiyle sımsıkı tutarken fotoğraflandı… Sanki melek olacağını anlamış gibiydi.

 

Onlar birkaç haftalık hevesler değil, bir ömürlük sevgiler. Andrew adındaki kedi de böyle bir kedi. Tam 15 yaşındaki Andrew doğduğundan beri sahibinin yanındaydı. Biliyorsunuz ki kedilerin ortalama ömrü 15 yıl.

 

Çok sevdiği kedisi Andrew ise birçok hastalıkla boğuşuyordu. Hem ilerleyen yaşı hem de yaşadığı hastalıkların etkisiyle acı çeken kedi için “ötenazi” kararı alındı.

Andrew son yolculuğunda sanki melek olacağını anlamış gibi sahibinin elini patisiyle uzun uzun tuttu…

Peki ya siz ötenazi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu üzücü konuyla ilgili fikirlerinizi hemen aşağıya yazabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

7.8k
7.8k

Comments 11

  1. Ötenaziye karşıyım,elimle ölüme gönderemem.Onlar konuşabilselerdi,acaba isterlermiydi.Ben celadları olamam.Yanımda bir nefes fazla alsa yeter.Çıkmayan canda umut vardır,herzaman.

  2. Sibel hanım, kararı kendileri değil veteriner veriyor, madem o kadar senelerce hayvan baktınız bunu bilmiyor musunuz? Artık hastalığına bir çare bulunamıyor, tedavi oluyor ve ölüceği biliniyorsa neden acı içinde yaşasın. Sahibinin onu o halde görmeye yüreği ne kadar dayanıyor bile bilir misiniz? Yaptığınız yorum çok bencilce ve yerinde değil!

  3. Benim 18 yaşında bir kedim var 1999 nisan 15 doğumlu her gün Allaha dua ediyorum çok fazla acı çekmeden günlerini tamamlanmasın diye şimdilik çok iyi ama yarın ne olacağı belli olmaz yaşlılıktan başka şikayetimiz yok artık neredeyse günün her saatinde yatıyor sadece Mama su ve tuvalet ihtiyacı için kalkıyor basamak çıkamıyor koşamıyor artık gözleri parlaklığını yitirmiş gibi geliyor bana buğulandı ama kör değil dilerim Allahtan koca kızımı sevip okşarken mutlu bir şekilde melek olsun

  4. benimde 11 yasinda yasli bir kopegim vardi surekli evden gitmeye calisiyordu buna ragmen otenazi yaptirmadim ve bircok hastalikla bas ettik son aylarinda 2 ay once melek oldu son nefesini de kollarimda verdi 😢 bu otenazi karari alan insanlari anlamiyorum anlamayacagimda.. kanserden olum doseginde olan bir insana bi akrabaniza nasil olumu yakistiramiyorsunuz bence bu kopeklerimiz ve kedilerimiz icinde gecerli olmali cok uzuldummm bu haberi okuyunca

Bir Cevap Yazın

giriş yap

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

şifreyi sıfırla

kayıt ol

Aramıza katıl
veya