Kimselerin İstemediği Kediyi Sahiplenip Onun Hayatını Değiştiren Yüreği Güzel Adam

Kimselerin İstemediği Kediyi Sahiplenip Onun Hayatını Değiştiren Yüreği Güzel Adam

Bazen ihtiyacımız olan şeylerden biri sevgidir. Hele ki karşılıksız sevgi öyle güzeldir ki insanı mutlu ve huzurlu yapar.
 
Kediler sevecen ve sevimli hayvanlar. Maalesef hakettikleri değeri görmüyorlar. Dünyada milyonlarca sokak kedisi var. Sokaklarda insanların ve diğer hayvanların kötü muamelelerine maruz kalıyorlar.
Barnaby de kimsenin umursamadığı sokak kedilerinden biriydi. Suratının şeklinden de anlaşılacağı gibi hayatı hiç de kolay olmamıştı. Ancak Barnaby’nin hayatını bir anda değişecekti.
Onun adı Barnaby. 15 yaşındaki kedi New Jersey sokaklarında bulundu.
 
Suratındaki o sevimli ifade Voorhees Animal Orphanage çalışanlarını etkiledi. Birileri böyle sevimli bir kediye nasıl böyle davranmış olabilirdi? Hayvanseverler, yaşlı bir kedi arayan birileri için Barnaby’nin biçilmiş kaftan olduğunu düşündü. Ancak yine de kediye bir ev bulmak hiç de kolay değildi. Organizasyon Barnaby’nin fotoğrafını Facebook sayfasında paylaştı. Veteriner Ed Sheehan ve eşi Clare, Barnaby’yi bu vesileyle gördü. Yaşlı ve yardıma ihtiyacı olan kedinin üzerine titrenmesi gerektiğini biliyorlardı. Ona en iyi bir veteriner bakabilirdi.
 
 
Çift Barnaby’yi hemen sahiplendi. Birkaç gün sonra veteriner muayene için kedisini kliniğine götürdü. Kliniktekiler kediye aşık oldular! Kedi bir anda ilgi odağı haline geldi. Kliniğe öyle bir alıştı ki sanki yıllardır burada yaşıyormuşçasına etrafta dolaşmaya başladı. Yeni sahibini de çok sevdi.
 
 
Barnaby zamanla sağlığına kavuştu. Tüyleri de uzamaya başladı. Ayrıca ideal kilosuna ulaştı.
 
Barnaby şimdilerde son derece sağlıklı ve mutlu. Etrafı onu çok seven insanlarla çevrili. Umarız ki bütün sokak kedilerinin sonu bu kedi gibi olur.
 
 
 

Pinterest'de Paylaş