Kedisevmez İnsanların Bir Türlü Anlayamayacağı 9 Kedi Sevme Olayı

Kedisevmez İnsanların Bir Türlü Anlayamayacağı 9 Kedi Sevme Olayı

Tarih boyunca insanlar, kedilerle beraber yaşamış ve onlara evlerini açmışlardır. Bu ilişki kimi zaman çıkara dayalı olsa da,  genellikle arada sevgi bağları kurulmuştur. Kedileri gerçekten anlayabilmiş olan kişiler kedisever, anlayamayanlar ise onlara nankör, uğursuz gibi yakıştırmalar yaparak kedisevmez olmuşlardır. Ancak biz kedisevmezlerin gerçekten anlayabilselerdi, kediler hakkında daha farklı düşüneceklerinden de eminiz. Bu sebeple kedisevmezlerin bir türlü anlayamadığı kedi özelliklerini belirtelim istedik.Kedilerin birini sevmesi zaman alır ve aslında aynı bizim gibi, birini sevmeleri için karşılıklı paylaşım gereklidir.
Sevdikleri kişiye ise verecekleri sınırsız ve karşılıksız sevginin ne kadar büyük olduğunu gördüğünüzde, bu sevgiye gıpta edersiniz.Kediler sahiplerinin ruh halini önemserler, onların üzgün ve kızgın olmaları halinde harekete geçerler ve oyunsa oyun, mırlamaysa mırlama ama mutlaka sahiplerini mutlu edebilmek için bin türlü yol denerler.
Kedilerin asil ve karizmatik duruşları bile onları sevmenin bir nedeni olabilir.Kedilerden hoşlanmayanlar bile içli içli bakarken, nedenini merak ederler ama detaylarını bilmedikleri için maalesef sadece bakarlar.
Kediler evlerdeki en tatlı ve cimcime hayvanlardır.Aslında bu duruşlarının altında tam bir avcı ruh yatar. Asla tam olarak evcilleştirilemezler. Onlar sadece bizim görmekten hoşlandığımız yanlarını bize sunarlar.
İlginç bir şekilde yalnızken ve bir şeyle ilgilenmiyorken onlar ile konuştuğunuzda, size cevap veren bakışlar ve sesler çıkartırlar. Bu da kedi severlerin en sevdikleri olaylardan birisidir.Kucağınızdaki tüylü kalbin verdiği his, kedi severlerin anlatamayacakları bir huzurun hissidir.
Mırıl mırıl tavırlar ile güven dolu yarı uyku, kucak sahibinin ruhuna hitap eden bir tınıdır.Ne zaman ne yapacakları belli değildir. Hayali bir oyuncak ile oyun oynarlar.
Havalarda taklalar atarlar, pusu kurarlar ama asla sahiplerine zarar vermezler. Onlar sadece oyun oynar. Çocuk sahipleri bu durumu daha iyi anlar.
Kimseye eyvallah etmeyen bir tavırları vardır.
Adını bilir seslendiğinizde sadece kulaklarını çevirir, ama kafalarındaki ilginç planları bozmamak için size bakmazlar.Gülmeye ve eğlenmeye ihtiyacınız olduğunda tam yanınızdadırlar.
Şaşkın tavırlar ile bilinçli oyunlar, sahiplerinin her zaman gülümsemesini sağlar. Kedisevmez insanların bir türlü anlamadığı kedi sevgisi, daha saymakla bitmeyecek güzellikler içerir.
Pinterest'de Paylaş